C.Patron Posted April 17, 2009 Share Posted April 17, 2009 Jeg har tenkt meg på feltstevne på Kurud f.k. søndag. Har noenlunde peiling på hvor Oppegård sin feltbane er, men vil gjerne ha kordinatene. Sikkert også andre baner som med fordel kan føres inn på dette viset. Kanskje en moderator i etterkan kan samle informasjonen, slik at den er veldig enkelt tilgjengelig. Først legg inn koordinatene til din bane (kurud så fort som mulig ) Quote Link to comment Share on other sites More sharing options...
Bromark Posted April 17, 2009 Share Posted April 17, 2009 Her er noen jeg har (desverre ikke til Kurud ) 9.9528700, 59.9941200, "Buskerud: Modum Pk, Bråtan, 3370 Vikersund" 9.6320800, 59.6799800, "Buskerud: Kongsberg Pk, Kongsberghallen" 9.50873, 59.63461, "Buskerud: Kongsberg Pk, Meheia" 9.81756, 59.81499, "Buskerud: Hokksund Pk, Myhrespiten" 9.76119, 59.10831, "Telemark: Porsgrunn Pk, Lillegårdseter" 10.12537, 59.76255, "Buskerud: Aron Sk, Aronsløkka" 10.28036, 63.05422, "Trøndelag: Støren pk, Luft og krutt" 10.26800, 63.05558, "Trøndelag: Støren p,k Furukollen felt og bane" 9.65671, 63.68447, "Trøndelag: Ørlandet pk, luft og bane" 9.77695, 63.72441, "Trøndelag: Ørlandet pk, bane og felt" 11.03116, 63.22983, "Trøndelag: Selbu pk, luft og bane" 11.1257, 63.22680, "Trøndelag: Selbu pk, felt og bane" 10.42311, 63.43284, "Trøndelag: Tpk pk, baneskyting" 10.52445, 63.36012, "Trøndelag: Tpk pk, felt og bane" 10.84199, 63.50859, "Trønelag: Stjørdal pk, Bane" 11.00413, 63.39042, "Trøndelag: Stjørdal pk, felt" 10.93657, 63.44193, "Trøndelag: Stjørdal pk, luft (Lånkehallen)" 10.29475, 63.22983, "Trøndelag: Melhus pk, felt" 9.80491, 63.18502, "Trøndelag: Orkla pk, felt" 11.71809, 63.42006, "Trøndelag: Meråker luftbane" 9.31947, 63.02833, "Trøndelag: Rindal pk, felt og bane" 10.96625, 64.50900, "Trøndelag: Sitter pk, felt og bane" 8.21872, 62.82282, "Trøndelag: Tingvoll felt" 11.53168, 60.88970, "Hedmark: Terningmoen" 11.16216, 60.32750, "Råholthallen" K. Quote Link to comment Share on other sites More sharing options...
C.Patron Posted April 17, 2009 Author Share Posted April 17, 2009 Utrolig bra, kanskje like godt om du kan oppdatere den etterhvert som det måtte komme fler. Quote Link to comment Share on other sites More sharing options...
Woff Posted April 17, 2009 Share Posted April 17, 2009 GPS-koordinater burde alle arrangører av stevner ta med! Så mye lettere å finne fram når man bare kan plotte inn dette på gps'en og bare få fortalt når man skal svinge hvor! Quote Link to comment Share on other sites More sharing options...
beerman Posted April 17, 2009 Share Posted April 17, 2009 Akershus, Eidsvoll Sportsskyttere N6020.116' E01118.896' (kan bruke samme for Eidsvoll Østre skytterlag og Eidsvoll jeger og fisk) Det er ikke dumt med en POI database her på kammeret. Quote Link to comment Share on other sites More sharing options...
Woff Posted April 17, 2009 Share Posted April 17, 2009 Kanskje Bromark kan ta ansvaret for å lage en oversikt over landets pistolbaner og få tråden lagt med prioritet? Quote Link to comment Share on other sites More sharing options...
Think! Posted April 17, 2009 Share Posted April 17, 2009 HOPK (Horten og omegn pistol klubb) Innebane: 59°25'36.36"N 10°27'43.44"E Utebane: 59°26'6.95"N 10°26'5.89"E alle henvisninger funnet med Google Earth. Quote Link to comment Share on other sites More sharing options...
Bromark Posted April 17, 2009 Share Posted April 17, 2009 Næææ....det tror jeg ikke Bromark gidder hehe K. Quote Link to comment Share on other sites More sharing options...
Hedmarkingen Posted April 17, 2009 Share Posted April 17, 2009 Bredde: 60° 48' 15" Lengde: 11° 3' 58" System:WGS84 Hamar Pistolklubb innesesongen Quote Link to comment Share on other sites More sharing options...
El Gringo Posted April 17, 2009 Share Posted April 17, 2009 Narvik PK Innebane: 68°26'30.31''N 17°05'03.75''E Quote Link to comment Share on other sites More sharing options...
Hedmarkingen Posted April 17, 2009 Share Posted April 17, 2009 Her er noen jeg har (desverre ikke til Kurud ) 9.9528700, 59.9941200, "Buskerud: Modum Pk, Bråtan, 3370 Vikersund" 9.6320800, 59.6799800, "Buskerud: Kongsberg Pk, Kongsberghallen" 9.50873, 59.63461, "Buskerud: Kongsberg Pk, Meheia" 9.81756, 59.81499, "Buskerud: Hokksund Pk, Myhrespiten" 9.76119, 59.10831, "Telemark: Porsgrunn Pk, Lillegårdseter" 10.12537, 59.76255, "Buskerud: Aron Sk, Aronsløkka" 10.28036, 63.05422, "Trøndelag: Støren pk, Luft og krutt" 10.26800, 63.05558, "Trøndelag: Støren p,k Furukollen felt og bane" 9.65671, 63.68447, "Trøndelag: Ørlandet pk, luft og bane" 9.77695, 63.72441, "Trøndelag: Ørlandet pk, bane og felt" 11.03116, 63.22983, "Trøndelag: Selbu pk, luft og bane" 11.1257, 63.22680, "Trøndelag: Selbu pk, felt og bane" 10.42311, 63.43284, "Trøndelag: Tpk pk, baneskyting" 10.52445, 63.36012, "Trøndelag: Tpk pk, felt og bane" 10.84199, 63.50859, "Trønelag: Stjørdal pk, Bane" 11.00413, 63.39042, "Trøndelag: Stjørdal pk, felt" 10.93657, 63.44193, "Trøndelag: Stjørdal pk, luft (Lånkehallen)" 10.29475, 63.22983, "Trøndelag: Melhus pk, felt" 9.80491, 63.18502, "Trøndelag: Orkla pk, felt" 11.71809, 63.42006, "Trøndelag: Meråker luftbane" 9.31947, 63.02833, "Trøndelag: Rindal pk, felt og bane" 10.96625, 64.50900, "Trøndelag: Sitter pk, felt og bane" 8.21872, 62.82282, "Trøndelag: Tingvoll felt" 11.53168, 60.88970, "Hedmark: Terningmoen" 11.16216, 60.32750, "Råholthallen" K. 11.53168, 60.88970, "Hedmark: Terningmoen" må være feil, fordi at i følge gule sider er det : http://www.gulesider.no/kart/;jsessionid=cSFAU89of_Hbcfli2c#lat%3D6753205.66811%26lon%3D637483.51117%26zoom%3D16%26layers%3D00B00%26userLon%3D637373.4954111225%26userLat%3D6753143.717411385%26tab%3Daddress Det er jo midt i ett boligfelt... Quote Link to comment Share on other sites More sharing options...
triggerhappy Posted April 18, 2009 Share Posted April 18, 2009 GPS-koordinater burde alle arrangører av stevner ta med! Så mye lettere å finne fram når man bare kan plotte inn dette på gps'en og bare få fortalt når man skal svinge hvor! Burde ha vært en egen kolonne i terminlisten til NSF Quote Link to comment Share on other sites More sharing options...
Alopex lagopus Posted April 18, 2009 Share Posted April 18, 2009 La meg tipse om kartjenesten på Oscarsborg Pistolklubbs sider: http://www.oscpk.com/modules/googlemaps/ Der ligger mange av banene i sentrale Østlandsområdet, inkludert Oppegård/Kurud, inne. Quote Link to comment Share on other sites More sharing options...
Rusup Posted April 18, 2009 Share Posted April 18, 2009 Jeg leste dessverre ikke denne posten før nå, var jo der borte istad. Men her er sånn omtrentlige koordinater: Kurud: N 59° 46' 38.6" E 010° 46' 51.7" N 59.77730 E 010.78130 Hvis ønskelig kan jeg oppdatere med nøyaktige koordinater neste gang jeg er der borte. Quote Link to comment Share on other sites More sharing options...
Bromark Posted April 18, 2009 Share Posted April 18, 2009 11.53168, 60.88970, "Hedmark: Terningmoen" må være feil, fordi at i følge gule sider er det : http://www.gulesider.no/kart/;jsessionid=cSFAU89of_Hbcfli2c#lat%3D6753205.66811%26lon%3D637483.51117%26zoom%3D16%26layers%3D00B00%26userLon%3D637373.4954111225%26userLat%3D6753143.717411385%26tab%3Daddress Det er jo midt i ett boligfelt... Bor jo en haug med "sauer" der, så det stemmer nok det utover det må du stille spørsmålet til GPS'n som har lagret dette.....hehe K. Quote Link to comment Share on other sites More sharing options...
blackops92 Posted April 20, 2009 Share Posted April 20, 2009 11.53168, 60.88970, "Hedmark: Terningmoen" må være feil, fordi at i følge gule sider er det : http://www.gulesider.no/kart/;jsessionid=cSFAU89of_Hbcfli2c#lat%3D6753205.66811%26lon%3D637483.51117%26zoom%3D16%26layers%3D00B00%26userLon%3D637373.4954111225%26userLat%3D6753143.717411385%26tab%3Daddress Det er jo midt i ett boligfelt... Og hvis du er litt kjent på Elverum, og studerer bildet på Gulesider, så finner du ut at det ikke stemmer med terrenget. Gule sider sine bilder er ikke helt å stole på i nærheten av militærbaser Quote Link to comment Share on other sites More sharing options...
vbr Posted April 23, 2009 Share Posted April 23, 2009 Er det noen som har GPS koordinatene til Smideholen, Namnå PK? Quote Link to comment Share on other sites More sharing options...
KjetilB Posted April 26, 2009 Share Posted April 26, 2009 Er det noen som har GPS koordinatene til Smideholen, Namnå PK? I flg Namnp pk web er det N60 30.881` E12 07.247 Quote Link to comment Share on other sites More sharing options...
Hedmarkingen Posted April 26, 2009 Share Posted April 26, 2009 11.53168, 60.88970, "Hedmark: Terningmoen" må være feil, fordi at i følge gule sider er det : http://www.gulesider.no/kart/;jsessionid=cSFAU89of_Hbcfli2c#lat%3D6753205.66811%26lon%3D637483.51117%26zoom%3D16%26layers%3D00B00%26userLon%3D637373.4954111225%26userLat%3D6753143.717411385%26tab%3Daddress Det er jo midt i ett boligfelt... Og hvis du er litt kjent på Elverum, og studerer bildet på Gulesider, så finner du ut at det ikke stemmer med terrenget. Gule sider sine bilder er ikke helt å stole på i nærheten av militærbaser vel, følgende skytebaner finnes på Terningmoen i følge statens kartverk: http://www.gulesider.no/kart/;jsessionid=gcAlFNXMPVp_AgTOId#lat%3D6751403.10074%26lon%3D637604.88599%26zoom%3D17%26layers%3D00B00%26userLon%3D637684.9947407762%26userLat%3D6751447.69453684%26tab%3Daddress http://www.gulesider.no/kart/;jsessionid=gcAlFNXMPVp_AgTOId#lat%3D6751185.73929%26lon%3D635684.4148%26zoom%3D17%26layers%3D00B00%26userLon%3D635567.4562774098%26userLat%3D6751241.548296508%26tab%3Daddress http://www.gulesider.no/kart/;jsessionid=gcAlFNXMPVp_AgTOId#lat%3D6750035.11216%26lon%3D635586.68225%26zoom%3D15%26layers%3D00B00%26userLon%3D635321.7897721215%26userLat%3D6750392.930742787%26tab%3Daddress http://www.gulesider.no/kart/;jsessionid=gcAlFNXMPVp_AgTOId#lat%3D6749852.99851%26lon%3D634942.60877%26zoom%3D16%26layers%3D00B00%26userLon%3D635067.5783450208%26userLat%3D6750039.384600201%26tab%3Daddress http://www.gulesider.no/kart/;jsessionid=gcAlFNXMPVp_AgTOId#lat%3D6749721.62033%26lon%3D634773.84656%26zoom%3D16%26layers%3D00B00%26userLon%3D634531.9185523302%26userLat%3D6749747.789141195%26tab%3Daddress Quote Link to comment Share on other sites More sharing options...
BJH Posted April 27, 2009 Share Posted April 27, 2009 Feltbanene på Sessvoll har følgende GPS koordinater. Rutenett: UTM (WGS 84) 32V 618371 6679807 Eller ved rutenett: Bgr./ lgr. hddd*mm. (WGS 84) N60 14.265 E11 08.269 Quote Link to comment Share on other sites More sharing options...
Hedmarkingen Posted May 3, 2009 Share Posted May 3, 2009 Terningmoen Bane 9 (25-meter Pistolbane) http://www.gulesider.no/kart/;jsessionid=gcAlFNXMPVp_AgTOId#lat%3D6751722.4672%26lon%3D637509.28968%26zoom%3D17%26layers%3D00B00%26userLon%3D637453.747791096%26userLat%3D6751788.423294533%26tab%3Daddress Bane 17, midtangen http://www.gulesider.no/kart/;jsessionid=gcAlFNXMPVp_AgTOId#lat%3D6751494.42459%26lon%3D637117.29139%26zoom%3D17%26layers%3D00B00%26userLon%3D636999.7988139647%26userLat%3D6751478.135818927%26tab%3Daddress Quote Link to comment Share on other sites More sharing options...
ssp1 Posted May 8, 2009 Share Posted May 8, 2009 Noen som har no kart til bakstuteigen ved elverum..? Quote Link to comment Share on other sites More sharing options...
Nomen Nescio Posted May 8, 2009 Share Posted May 8, 2009 Noen som har no kart til bakstuteigen ved elverum..? http://www.gulesider.no/kart/;jsessioni ... %3Daddress Quote Link to comment Share on other sites More sharing options...
vbr Posted May 29, 2009 Share Posted May 29, 2009 Noen som har GPS- koordinater/veibeskrivelse til Slettholen (Nord Odal SS) Skal være feltstevne der i morgen (Lørdag 30/5). Quote Link to comment Share on other sites More sharing options...
BJH Posted May 29, 2009 Share Posted May 29, 2009 Glem det, det blir ikke noen felt her skriver de her; http://www.noss-pk.com/ B-( Quote Link to comment Share on other sites More sharing options...
C.Patron Posted October 31, 2009 Author Share Posted October 31, 2009 Koordinater for felt banen til Sandefjord, for stevnet i morra, eller ei spesifikk adresse? Quote Link to comment Share on other sites More sharing options...
Recommended Posts
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.