Quicksilver Posted August 22, 2011 Share Posted August 22, 2011 Testen T&B i helgen. Når jeg fikk opp gps-koordinatene viste de at bikkja var 15 km lenger sør enn den egentlig var! Jeg har aldri vært i det området. Skjønner ikke hvorfor det skjedde og hva jeg skal gjøre for å fikse det... ..noen som har tips? Quote Link to comment Share on other sites More sharing options...
Henrik123 Posted June 3, 2012 Share Posted June 3, 2012 Noen som har erfaringer og dele. Står i startgropa til å handle en slik enhet. Quote Link to comment Share on other sites More sharing options...
ABCFritid.no Posted June 4, 2012 Share Posted June 4, 2012 Testen T&B i helgen. Når jeg fikk opp gps-koordinatene viste de at bikkja var 15 km lenger sør enn den egentlig var! Jeg har aldri vært i det området. Skjønner ikke hvorfor det skjedde og hva jeg skal gjøre for å fikse det... ..noen som har tips? Høres i utgangspunktet ut som et problem med feil datum på kartet, altså at du plotter inn koordinater fra WGS84 inn i et kart med annen projisering... Dette vil gi systematiske feil i posisjon. Hvor plottet du inn koordinatene? Astro? Sjekk at den er oppsatt til WGS84 og hddd.ddddd, slik det står i bruksanvisninga til T&B Quote Link to comment Share on other sites More sharing options...
Recommended Posts
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.