Jump to content
Breiðisjor

Søknad på våpendeler (konverteringsløp m.m.)

Recommended Posts

Posted (edited)

Har noen generelle spørsmål rundt søknadsprosessen på  håndvåpendeler som krever kjøpetillatelse, f.eks.

  • Konverteringsløp (40 S&W -> 9x19)
  • Sleider (f.eks. fra Zev)
  • Grepsmoduler (f.eks. til Sig P320 e.l.) --> er vel i praksis en  ubrukelig "plastbit" i seg selv, men ser at det kreves kjøpetillatelse på slike
     
  1. Stilles det (erfaringsmessig) samme krav til dokumentasjon & vedlegg her som ved rene våpensøknader? Tenker først og fremst signert vedlegg fra klubb + aktivitetdokumentasjon. Eller er det nok med våpenkort / forbundtilhørighet?
  2. Noen spesielle utfordringer rundt det å søke på konverteringsløp fra f.eks. 40 S&W til 9mm med argumentasjon av type "billig treningsammo"? 

Er allerede våpeneier og befinner meg vel et sted mellom "mosjonist" og "konkurranseskytter" i opptil flere forbund. Har bare søkt på våpendeler til jaktvåpen tidligere, så er litt "grønn" når det gjelder å søke på håndvåpendeler. Så all hjelp mottas med stor takk!

 

 

Edited by Breiðisjor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Våpendel er ikke behovsprøvd og krever ikke dokumentasjon på aktivitet osv. selv om flere våpenkontorer tror det.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
34 minutter siden, slemmo skrev:

Våpendel er ikke behovsprøvd og krever ikke dokumentasjon på aktivitet osv. selv om flere våpenkontorer tror det.

 

Takk for svar! 

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 timer siden, slemmo skrev:

Våpendel er ikke behovsprøvd og krever ikke dokumentasjon på aktivitet osv. selv om flere våpenkontorer tror det.

Så vær forberedt på evt belæring og kamp... 🙄

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 timer siden, Telefonoperatør skrev:

Ser det er tilbud på CMMG .22lr kit til AR. Er det slik at disse vil bli regpliktige i nær fremtid?

Ja. Både bolt og magasin blir regpliktig fra 1 okt.

Share this post


Link to post
Share on other sites
På 23.5.2020 den 10.08, Roffa skrev:

Ja. Både bolt og magasin blir regpliktig fra 1 okt.

Men ikke søknadspliktig. Samme ordning som kjøp av ammo eller demper. Du må ha kort på våpen og det skrives opp og oppbevares i tre år. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
På 24.5.2020 den 13.35, Cardinal skrev:

Jo, magasiner blir det. De er ikke med i §22.

 

Realistisk sett kan ikke magasiner registreres. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 timer siden, Cardinal skrev:

Mulig det, men inntil forskriften endres blir de søknadspliktige

 

10.000 franske byråkrater ga opp å regulere magasiner, men savantene i POD skal klare det? Definer hva som kvalifiserer til å være et magasin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvor står det i forskriften at du må søke om å kjøpe magasiner?


Det som står der er at du må ha tillatelse fra politiet til å kjøpe større magasiner - på lik linje med at du trenger et våpenkort i riktig kaliber for å kjøpe ammunisjon. 

Men det vil ikke være en søknad hver gang du skal kjøpe et magasin. 

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Da ville vel jeg kjøpt magasinene til mitt våpen før 1.10. For å slippe plunder og heft vel og merke.

Edited by ratatatat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...